Znázorňování orbitalů se provádí stejně jako v černotisku graficky pomocí rámečků. Označení orbitalu se zapíše před rámeček, mezi označením a rámečkem je vždy mezera. Jednotlivé rámečky degenerovaných orbitalů se zapisují bez mezery. Pro prázdné orbitaly se užívá následující označení:
2s
2p
3d
Pro jednotlivé elektrony, které se v černotisku vyznačují šipkami, se užívají znaky:
nepárový elektron
párový elektron
Při zápisu těchto znaků do rámečků se postupuje tak, že znaky dvojice elektronového páru nahradí dva znaky prázdného rámečku a znak nepárového elektronu se zapíše spolu s prvním znakem pro prázdný rámeček:
Při zápisu elektronové konfigurace se označení orbitů v tisku provádí shodně s černotiskem nad jednotlivými rámečky:
Při běžném „ručním“ zápisu se označení orbitů zapíše před jednotlivé rámečky s vynecháním mezery. Jestliže zápis elektronové konfigurace přesáhne v bodovém přepisu řádek, použije se znak pro dělení matematického textu (pátý bod):
Také zápis elektronové konfigurace pomocí hlavního a vedlejšího kvantového čísla je shodný s černotiskem. Počet elektronů v jednotlivých orbitalech se zapisuje jako exponent:
Při použití zkráceného zápisu se stejně jako v černotisku zapíše značka předcházejícího vzácného plynu do hranatých závorek: