Pro zápis matic se užívají následující speciální znaky:
hranaté závorky matice
znak pro oddělení řádku
nulová matice 0
Zápis matic v bodovém písmu má tvar pravoúhelníkové tabulky, stejně jako v černotisku. Na začátku každého řádku matice se napíše znak závorky, ve které je matice zapsána, jednotlivé sloupce se oddělují mezerou:
Jestliže se zápis jednoho řádku matice nevejde na jeden řádek v bodovém přepisu, rozdělí se vždy až mezi jednotlivými sloupci znakem rozdělení matematického textu . Na novém řádku se pokračuje zápisem dalšího sloupce matice odsazeně o dvě mezery. Pod sebou tak budou zapsány pouze sloupce matice se znakem závorky na začátku řádku a sloupce rozděleného řádku se s nimi nebudou krýt:
U zjednodušeného zápisu matice se jako první zapisuje index vpravo dole a pak index vpravo nahoře. Indexy se důsledně uzavírají znakem konec indexu:
Řádkový vektor matice zapisujeme shodně s černotiskem do kulatých závorek, sloupcový vektor zapisujeme do řádku a jednotlivé složky vektoru zapsané pod sebou oddělujeme znakem pro změnu řádku. Sloupcový vektor je zapsán v závorkách matice:
Pokud jsou jednotlivé prvky matice vyjádřeny číselně, každý prvek se zapisuje s číselným znakem. Je vhodné jednotlivé sloupce oddělovat dvěma mezerami, aby se zápisem záporného čísla nenarušil tvar matice.
Operace s maticemi se vyznačují operačními znaky mezi maticemi na úrovni posledního řádku matice:
Čtvercovou matici druhého, případně třetího stupně lze přepsat do jediného řádku pomocí znaku pro změnu řádku. Před ani za tímto znakem se nedělá mezera: